ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15805072
*
nr 1580 5072
Spegel
107x77cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 18:37:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 15:47:51
1
100 kr
17/11 17:43:41
2
500 kr
18/11 04:44:30
3
200 kr
18/11 04:44:30
2
250 kr (Budbetjänt)
18/11 04:44:33
3
300 kr
18/11 04:44:33
2
350 kr (Budbetjänt)
18/11 04:44:37
3
400 kr
18/11 04:44:37
2
450 kr (Budbetjänt)
18/11 04:44:57
3
500 kr
18/11 04:44:57
2
500 kr (Budbetjänt)
18/11 04:45:00
3
600 kr
20/11 18:31:03
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1580 5072
Spegel
107x77cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 15:47:51 | 1 | 100 kr |
17/11 17:43:41 | 2 | 500 kr |
18/11 04:44:30 | 3 | 200 kr |
18/11 04:44:30 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:44:33 | 3 | 300 kr |
18/11 04:44:33 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:44:37 | 3 | 400 kr |
18/11 04:44:37 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:44:57 | 3 | 500 kr |
18/11 04:44:57 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
18/11 04:45:00 | 3 | 600 kr |
20/11 18:31:03 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02